Догляд за дерев'яною лазнею-бочкою
ТОВ «Промконтракт» - виробник дерев'яних лазень і бань-бочок. Компанія займається виготовленням і установкою готових конструкцій у всіх регіонах України.
Довговічність дерев'яної лазні багато в чому залежить від правильного догляду та грамотної чистки приміщення. Обов'язково дотримуйтесь правил використання та догляду за лазнею, тоді улюблена лазня тішитиме багато років.
🌳 Правила установки дерев'яної лазні. Технічні вимоги
- Як правило, установку лазні чи сауни, лазні-бочки, виробник бере на себе. Замовнику зручніше доручити всі клопоти майстрам і прийняти готову роботу.
- Після монтажу потрібно провести технічну топку печі для випаровування і вивітрювання захисних мастил з металевих поверхонь. В цьому випадку каміння закладати не можна.
- Перше прожарювання триває 3 - 4 години при температурі не нижче 70 градусів. Двері і вікна лазні в цей час повинні бути відкриті навстіж.
- При транспортуванні конструкції обов'язково проводиться затягування обручів, для експлуатації їх часто послаблюють. Після установки лазні на постійне місце, обручі краще послабити, щоб вільно провисали на відстані до поверхні не менше 3 сантиметрів. Це дозволить запобігти перекосу конструкції.
- У теплий сезон, тобто влітку, обручі провисають. У той же час восени-взимку, навпаки, вони підтягнуті. Ці зміни зовсім не є дефектом і зумовлені властивістю деревини набирати або ж втрачати вологу в сезон. Дбайливому господареві варто стежити з такими змінами.
🌳 Основні правила догляду за дерев'яною лазнею
- Топити пічку тільки добре висушеними дровами.
- Не використовувати дрова дерев хвойних порід! Такі дрова спричиняють утворення відкладень смоли в грубці та димарі, тобто передчасний знос.
- У розтопленої грубки дверцята мають бути обов'язково щільно зачиненими, щоб виключити будь-яку можливість потрапляння іскор на поверхні конструкції та не провокувати загоряння.
- Виключити можливість попадання крапель або бризок води на скляні поверхні приміщення, щоб не спричинити тріщини.
- Чистити димохід рекомендовано раз на 3 місяці (при регулярному використанні).
- Перевіряти стан і цілісність димоходу (чи немає тріщини в металі) потрібно двічі на рік. У разі пошкодження, обов'язково замінити Труби для димоходів
- Не можна нагрівати баню до температури вище 110 градусів. Не допускати розжарювання труби димоходу до почервоніння металу. Контролювати температуру в приміщенні допоможе Термогігрометри для лазні та сауни.
🌳 Догляд за зовнішніми поверхнями
- Обробку всіх зовнішніх поверхонь конструкції слід проводити протигрибковими засобами як мінімум 1 раз на рік. Це також попередить проникнення комах-шкідників. Обробити баню зовні можна засобами захисту деревини Промислові покриття TIKKURILA.
- Зовні конструкцію слід обробляти антисептиком виробництва компанії «Промконтракт» раз на півтора - два роки.
- Найбільше уваги слід приділити торцевій частині деревини. Саме ці зони вимагають захисту шляхом триразового покриття засобом просочення для зовнішніх поверхонь.
- Всі зовнішні роботи рекомендується здійснювати при теплій сухій погоді і температурі повітря вище +10 градусів.
🌳 Прибирання в лазні-бочці. Догляд за приміщенням
- Після кожного використання лазні слід проводити прибирання і ретельну просушку приміщення. Це допоможе попередити утворення цвілі і розвиток грибків.
- Після використання лазні слід змити всі поверхні, видаливши залишки будь-яких миючих засобів, частинки листя банного віника або іншого дрібного сміття. Це краще зробити, обливши стіни гарячою водою. Підлогу в приміщенні зручно змити струменем води з шланга (якщо є така можливість).
- Вилийте воду із запарника для віників. Залишати її в приміщенні вкрай небажано.
- Не можна сушити баню при довільному природньому провітрюванні, просто відчинивши двері в приміщення.
- Сушку потрібно проводити при температурі 70 градусів при закритий вхідних дверях та вікнах. При цьому внутрішні двері обов'язково слід відчинити.
- Якщо баню використовують нечасто, слід провітрювати приміщення хоча б раз на два тижні, прочинивши двері і вікна. Як варіант, - технічна топка кілька годин.
- Слід проводити обробку приміщення лазні-бочки після 25-30 разів використання. Для цього можна використовувати засіб на основі натурального воску - це кращий антисептик для лазні Колеруемий захисний віск або ж Просочення для вагонки.
- Аналогічно, потребує антисептичного догляду та обробки стеля лазні. Є хороші відгуки про засіб Просочення для стель.
🌳 Як безпечно топити баню бочку
- При топці лазні для рівномірного прогріву краще тримати відкритими всі внутрішні двері.
- Бак для води слід наповнити мінімум на 2/3 рівня. Після закінчення топки обов'язково злити воду з бака.
- При топці лазні рекомендується мати під рукою відерце води. Це просто з використанням Бондарні вироби для лазні та сауни.
- У грубку закладати поліна довжини, що вказана в технічних рекомендаціях (як правило, до 40 см), виключити дрова дерев хвойних порід. При покупці лазні слід уважно ознайомитися з технічними особливостями пропонованої грубки. Технічні характеристики всіх видів Обладнання для лазні, сауни.
- Якщо у Вас грубка системи телескоп із завантаженням дров з вулиці, то обов'язкова умова - палаючі дрова не повинні знаходитися в трубі, що з'єднує піч із зовнішнім вікном подачі дров.
🌳 Правила безпечної поведінки в бані
- Не торкатись поверхні печі, бака для води, щоб уникнути термічного опіку шкіри.
- Банні процедури не рекомендуються маленьким дітям, людям з інвалідністю або при слабкому здоров'ї. При наявності міостимулятора, хронічних захворюваннях або в період вагітності, банні процедури отримувати тільки після консультації з лікарем.
- Не залишати дітей наодинці в лазні, категорично заборонити їм самостійно топити грубку.
- Вкрай небезпечно залишати без нагляду запалену грубку.
- Категорично заборонено топити піч при відкритих дверцятах, або без каменів.
- Не допускайте перегріву труби димоходу і самої грубки до зміни кольору на червоний.
- Непогашені вуглини не викидайте поблизу дерев'яної лазні або інших будівель.
- Заборонено сушити одяг, рушники або інші речі на грубці або поблизу.
- Не можна розпалювати вогонь в печі з використанням легкозаймистих речовин (гас, бензин).
- Заборонено перекривати вентиляційні ходи в приміщенні.
- У жодному випадку самостійно не змінювати конструкцію лазні або пічної системи.
ТОВ «Промконтракт» пропонує проектування, виробництво і монтаж:
☎️ Купити дерев’яну лазню у виробника: (+38) 067-410-49-33 Viber, Telegram, WhatsApp
E-mail: 4104933@gmail.com
Запрошуємо охочих на виробництво в Житомирі для ознайомлення з нашою продукцією.