




🌳 Basic version:
Graphite-colored profiled sheeting.
Interior walls of the sauna - thermo-treated pine planks 50x20 mm - additional cost + 290 Euros.
Benches - thermo-treated pine and alder, mixed.
Exterior walls of the terrace - Thermo-treated pine planks - additional cost + 45 Euros.
Roof and wall covering - Profiled sheeting, wind barrier, insulation with 100 mm mineral wool, foil insulation.
Floor - painted OSB panel, wind barrier, insulation 100 mm, foil insulation, thermally treated planks.
Facade - wooden door with tempered glass, 2 rectangular fixed windows with tempered glass in a wooden thermo frame.
Window in a wooden thermo frame on the rear wall.
Air vents 2 pcs. x 50.00 Euros = 100.00 Euros.
Electrical wiring (double switch 1 pc. + lantern (sauna 1 pc.), lantern (terrace 1 pc.) 117.00 Euros, preparation for electric heater (PVC wire 3x6 + Safety Group + Metal mounting panel sealed waterproof IP54) 146.00 Euros = 263.00 Euros.
Our own production of frame saunas in the barn house style and barrel saunas.
Unlike other manufacturers, we treat the sauna frames with Tikkurila antiseptics. We have our own Tikkurila studio.
What will you choose? Mobile barn house sauna or barrel sauna?


We provide delivery of modular saunas and Sauna Banyaacross Ukraine and Europe using our own transport. Export of modular saunas and Sauna Banya: customs clearance services, issuance of all certificates including the Euro 1 certificate to reduce customs duties, phytosanitary certificate, certificate of our production.
To buy a mobile barrel sauna in the Barn House style made of Thermowood from the manufacturer.
(+38)067-410-49-33 Viber, Telegram, WhatsApp
E-mail: 4104933@gmail.com
🌳 Why choose us for ordering a barn house style sauna made of thermally modified wood?

| Основные атрибуты | |
|---|---|
| Наличие тамбура | Да |
| Комплектация банной печью | Нет |
| Количество внешних дверей | 1 |
| Количество окон | 4 |
| Производитель | Промконтракт |
| Страна производитель | Украина |
| Цвет | Зелёный |
| Вместимость человек | 4 |
| Состояние | Новое |
| Сезон использования | Круглый год |
| Габаритные размеры палатки | |
| Ширина | 2300 мм |
| Длина | 3500 мм |
| Высота | 2700 мм |
| Пользовательские характеристики | |
| Термомодифицированная древесина | Термодерево |
| Доставка | по всей Украине |
| По всей Европе | По всей Европе |